فصل فلسفه اُرُدیسم، ورود به عصری جدید از خردگرایی انسانی

نظری بر اندیشه های فیلسوف سرخپوش، حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

الرئيسيةمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» گیتی، آوای پیوسته دگرگونی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:42 pm من طرف arash soltani

» فلسفه اُرُدیسم، اندیشه ای صلح جو است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:37 pm من طرف arash soltani

» در یک جامعه سالم، مردم پیوسته برای هم فداکاری می کنند. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:34 pm من طرف arash soltani

» انسانیت که باشد، سوء استفاده از دیگران گم می شود. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:30 pm من طرف arash soltani

» خواست واپسین آدمی، شناور شدن در بسامدها و امواج گیتی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:28 pm من طرف arash soltani

» انتقاد از دیگران به معنای تحقیر آنها نیست. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:26 pm من طرف arash soltani

» دامن فلسفه و حکمت، از جادو و دروغ به دور است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:24 pm من طرف arash soltani

» سخن دلنشین فلاسفه، دل ها را آرام می کند. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:22 pm من طرف arash soltani

» سختگیری بر فلاسفه، جفا در حق نسلهای آینده است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:21 pm من طرف arash soltani

» فلسفه، بزرگداشت خردمندی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:18 pm من طرف arash soltani

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 104 و در تاريخ السبت ديسمبر 17, 2022 7:49 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Vote_rcapبا یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Voting_barبا یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Vote_lcap 
Maryam Semnani
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Vote_rcapبا یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Voting_barبا یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Vote_lcap 
منوچهر مفتاح
azadeh dadvar
arash soltani

با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم

2 مشترك
نويسندهپيام
azadeh dadvar

azadeh dadvar

تعداد پستها : 104
آدرس پستي : Tehran-Niavaran

با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Empty
پستعنوان: با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم   با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالجمعة مايو 02, 2014 8:00 am

تاريخ: أمس في 11:00 am
عنوان: [ارتباط] ازدواج با مردی که 2فرزند دارد
با سلام خدمت شما حکیم عزیز
من 33سال دارم و یک فرزند 4ساله دختر 6سال قبل با مردی که 2فرزند دارد یه پسر و یه دختر ازدواج کردم همسرم 12سال از من بزرگتر است از لحاظ اخلاقی با هم خیلی خوب هستیم اما به خاطر مشکلات مالی به من خیلی فشار امده و وقتی که او برای فرزندانش هزینه میکند من ناراحت میشوم درضمن زمانی که با همسرم آشنا شدم او طوری وانمود میکرد که وضع مالی خوبی دارد و من که در ازدواج قبلیم که 6سال به طول انجامید سختیهای مالی کشیده بودم خوشحال بودم که این اقا وضع مالیش خوبه و با وجود 2فرزند به ما فشاری نمیآید .او زمان ازدواج با شریکش یک شرکت تجاری داشتند اما بعداز ازدواج ورشکست شد وبا قرضی که از جایی خودم گرفتم دوباره مغازه زدو کارکرد اما به دلیل بالا رفتن دلار باز ورشکست شد .به هر حال او هیچ چیز حتی یک پس انداز جزءی از خودش ندارد من نمیدانم چکارکنم با او بسازمو زندگی کنم یا نه هراسم از روزی است که همسرم در دوران پیریم هیچ مالی را به من ندهد و من در پیری آواره و بی پول بمانم هرچند وابسته به مال دنیا نیستم اما این روزگار همه دردها را پول درمان میکند واندازه احتیاج را باید داشته باشی. ترسم به خاطر فرزندانش است چون در زمان پولداری مرتب از او درخواست پول و هزینه میکنند دخترش 11 وپسرش 20 ساله است .درضمن در خانه پدری میتوانم زندگی آرام و بی دغدغه ای داشته باشم البته با داشتن فرزندم .همسرم قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته .خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

پاسخ حکیم ارد بزرگ :

آه ، چرا در بین ما ایرانیان مهر و مهربانی تا به این اندازه کمرنگ و رنگ پریده شده است ؟
چرا دوست دوران خوشی هم هستیم و تا سختی در زندگی می بینیم یاد خانه پدری می کنیم ؟
شما وقتی با این مرد ازدواج کردید او پسری 14 ساله و دختری 4 ساله داشته است ... اینها فرزندان شما هستند  آنها در چهره و چشمان شما سیمای یک مادر را دیده اند پس چرا می گویید فرزندان او ؟؟؟
مگر آنها چه فرقی با خواهر کوچکترشان دارند ؟
دوست دارید به شما بگویم بروید خانه پدرتان و با یک فرزند چهار ساله آنجا زندگی کنید ؟ و پس مدتی سومین همسر خویش را برگزینید ؟؟؟
می دانید با این رفتار چه ضربه هولناکی به همسرتان و آینده فرزندانتان می زنید ؟
زن و مرد باید برای زندگی خویش فداکاری کرده و همدیگر را عاشقانه دوست بدارند ... مهر و عشق همین است ... سختی ها با پایداریها به پایان خواهند رسید و بهکامی دوباره به کاشانه شما پا خواهد گذارد با مهربانی همسر خویش را نیرومند تر سازید و پایدار باشید ...
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
mahnaz Kaviani

mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 464

با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Empty
پستعنوان: رد: با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم   با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Icon_minitimeالجمعة يناير 16, 2015 11:39 am

از طبیعت می توان ، امید و شوق به زندگی را آموخت . حکیم ارد بزرگ

همواره امیدوار به زندگی بهتر و شرافتمندانه باشید ، هیچگاه توان خویش را انکار نکنید ، خود را دوست بدارید و برای بهروزی ، کوشش کنید . حکیم ارد بزرگ
با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم Hakimorodbozorg_506%20%289%29

پیش از آنکه ناراستی ، در درون ما شکافی هولناک پدید آورد ، راستی جوییم . حکیم ارد بزرگ

رَد راستی ، رَد خویشتن است . حکیم ارد بزرگ

رسواترین آدمها ، فریبکارانند . حکیم ارد بزرگ

تنها مبارزه با ناراستی ها ، به ما ارزش می دهد ، وارون بر این ، همزیستی با تباهی ، سرافکندگی در پی دارد . حکیم ارد بزرگ

ناراستی هایمان را بپذیریم ، چرا که بهانه آوردن ، آنها را دو چندان سنگین می کند . حکیم ارد بزرگ
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

با یک کودک چهار ساله ، برگردم به خانه پدرم
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
»  با مرگ پدرم می خوام بمیرم به نظر شما چکار کنم ؟
» یه جمله ارامش بخش - مخالفت های پدرم
» چهار سال است که از پسرم بی خبرم
» بی احترامی دختر 3 ساله ، نسبت به پدرش
» عاشقش بودم اما او پس از چهار سال دوستی رهایم کرد