http://s5.picofile.com/file/8128904900/RED_BOOK.jpg

با نامزدم مشکل پیدا کرده ام ، نه راه پس دارم نه راه پیش

فلسفه و پگاه دوباره آن

فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی و نگاه او به خردمندی و دانشوری - Orod the Great

الرئيسيةالبوابةاليوميةمكتبة الصورجستجوثبت نامورود

ارتباط با ما

http://s5.picofile.com/file/8128679534/red_book.jpg

المواضيع الأخيرة
» سوال از حکیم ارد بزرگ
الأربعاء أكتوبر 03, 2018 10:30 am من طرف منوچهر مفتاح

» درباره شکار بی رحمانه پرندگان مهاجر در فریدونکنار
الخميس نوفمبر 16, 2017 10:59 pm من طرف mahnaz Kaviani

» تازه ترین سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی
الثلاثاء مايو 31, 2016 8:22 pm من طرف mahnaz Kaviani

» حکیم ارد بزرگ از ارزش آزادی سخن می گوید
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 11:16 pm من طرف منوچهر مفتاح

» بزرگترین خواست همگانی چیست ؟ و پاسخ حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:53 pm من طرف منوچهر مفتاح

» دیدگاه حکیم ارد بزرگ درباره رخدادهای زندگی
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:48 pm من طرف منوچهر مفتاح

» حکیم ارد بزرگ از درهای بسته می گوید
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:40 pm من طرف منوچهر مفتاح

» آیا تاراج بهانه ایی برای تاراجی دیگر است ؟
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:34 pm من طرف منوچهر مفتاح

» خصوصیت بزرگان
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:24 pm من طرف منوچهر مفتاح

» عشق چگونه ارزش می یابد ؟
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:13 pm من طرف منوچهر مفتاح

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 41 و در تاريخ الأربعاء أكتوبر 05, 2016 9:26 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani

Maryam Semnani

azadeh dadvar

منوچهر مفتاح

شاطر | 

نويسندهپيام
Maryam Semnani

تعداد پستها : 373
آدرس پستي : Tehran-Iran

پستعنوان: با نامزدم مشکل پیدا کرده ام ، نه راه پس دارم نه راه پیش   الأربعاء سبتمبر 18, 2013 4:36 am

نازنین زهرا :
با عرض سلام نمیدونم چرا فکر میکنم بزرگترین جرقه ی زندگیم شمایید هیچکسی نمیتونه منو راهنمایی کنه با نامزدم کلی مشکل پیدا کردم شخصیتمو آبرومو پیش خانوادمو خانوادش برده از رفتاراش میترسم از هم دوریم بهم شک پیدا کرده همشم هم میگه این رفتارام از دوست داشتن زیاده نمیدونم چی کار کنم از خانوادم کمک خواستم برای جدایی ولی اونا مخالف طلاق هستن خودم اون انتخاب کردم نه راه پس دارم نه راه پیش ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

نقل قول :
پاسخ حکیم ارد بزرگ :

اگر براستی ادب و منش نامزدتان با روحیات و روانتان همراه نیست بدون کمترین تردیدی از ایشان جدا شوید . چرا که با آغاز زندگی زناشویی و پیدایش فرزند دیگر این داستان درست شدنی نخواهد بود .
پس دو راه دارید : یا تن به منش نامزدتان خواهید داد و یا در همین آغاز راهتان را جدا می کنید . نکته دیگر آنکه، بد دلی مرد و زن را درمانی نیست .

نازنین زهرا :
ممنون از راهنماییتون ولی عرض کردم خدمتتون خانواده ی من مخالف طلاق هستن با اینکه میدونن اشتباهه اون هم به شدت قدرت مقابله باهاشون رو ندارم چون خودم انتخابش کردم کم آوردم نمیدونم چیکار کنم احتیاج به راهنمایی دارم کمکم کنید

پاسخ حکیم ارد بزرگ :
هر آدمی اشتباه می کند دلیلی بر ادامه راه اشتباه نیست و چه خوب که شما زودتر فهمیدید
اگر براستی رفتارهای او برایتان غیر قابل پذیرش است بی تردید باید در همین آغاز راه از او جدا شوید .
در غیر این صورت بعدا پله های دادگاه و آینده فرزند و هزار بدبختی دیگر شما را نابود می کند .
این موضوع زندگی شماست به مادر و پدرتان حرفهایتان را شفاف بگویید . نگرانی های خود و رفتار او را بگویید و از آنها کمک بخواهید اگر آنها را درست توجیه کنید بی شک پشت شما خواهند ایستاد . پس روشنگری کنید و برای خواست خود پافشاری نمایید .

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 449

پستعنوان: رد: با نامزدم مشکل پیدا کرده ام ، نه راه پس دارم نه راه پیش   الأربعاء يناير 21, 2015 12:13 pm

آدم های فرهمند ، پیوسته بدنبال آغازهای شیرین هستند ، تا از آن بزم و جشن بسازند . حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبا و دوست داشتنی بگوییم ، چرا که آنها ، نگاره و صورت ما ، در اندیشه دیگران خواهند شد .  حکیم ارد بزرگ

اندرز جوان باید کوتاه ، تازه و داستان وار باشد .  حکیم ارد بزرگ

فراموش نشدنی ترین آموخته ها ، آنهایی است ، که اندوهی فراوان برای بدست آوردنشان کشیده ایم .  حکیم ارد بزرگ

پند و اندرزهای پیران ، آخرین تیرهای آن ها ، برای ادامه زندگی ، در دودمانهای آینده و پسین است . حکیم ارد بزرگ

سخن مهر آمیز و دلگرم کننده ، می تواند از فانوس کوچک ، ستاره بسازد . حکیم ارد بزرگ

واژه ها سرشار از آموزه هاست ، ارزش آنها همپای زندگی است .  حکیم ارد بزرگ

همواره نگاهمان بر روشنایی باشد و راستی ، اینگونه راههای آینده ، روشن است و هموار .  حکیم ارد بزرگ

بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1