فصل فلسفه اُرُدیسم، ورود به عصری جدید از خردگرایی انسانی

نظری بر اندیشه های فیلسوف سرخپوش، حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

الرئيسيةمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» گیتی، آوای پیوسته دگرگونی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:42 pm من طرف arash soltani

» فلسفه اُرُدیسم، اندیشه ای صلح جو است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:37 pm من طرف arash soltani

» در یک جامعه سالم، مردم پیوسته برای هم فداکاری می کنند. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:34 pm من طرف arash soltani

» انسانیت که باشد، سوء استفاده از دیگران گم می شود. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:30 pm من طرف arash soltani

» خواست واپسین آدمی، شناور شدن در بسامدها و امواج گیتی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:28 pm من طرف arash soltani

» انتقاد از دیگران به معنای تحقیر آنها نیست. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:26 pm من طرف arash soltani

» دامن فلسفه و حکمت، از جادو و دروغ به دور است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:24 pm من طرف arash soltani

» سخن دلنشین فلاسفه، دل ها را آرام می کند. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:22 pm من طرف arash soltani

» سختگیری بر فلاسفه، جفا در حق نسلهای آینده است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:21 pm من طرف arash soltani

» فلسفه، بزرگداشت خردمندی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:18 pm من طرف arash soltani

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 104 و در تاريخ السبت ديسمبر 17, 2022 7:49 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Vote_rcapدوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Voting_barدوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Vote_lcap 
Maryam Semnani
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Vote_rcapدوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Voting_barدوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Vote_lcap 
منوچهر مفتاح
azadeh dadvar
arash soltani

طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید :

2 مشترك
نويسندهپيام
Maryam Semnani

Maryam Semnani

تعداد پستها : 417
آدرس پستي : Tehran-Iran

دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Empty
پستعنوان: طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید :   دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالجمعة سبتمبر 20, 2013 8:09 pm

دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : 09_great_orod_48_
حکیم اُرُد بزرگ یکی از بزرگترین و معروفترین فلاسفه تاریخ ایرانشهر بزرگ است ... شهید فرمانده مسعود هم در مورد حکیم اُرُد بزرگ چنین گفت: من و اُرُد زاده یک سرزمین بزرگ هستیم و هنگامی که نبشته های اُرُد دانا را می خوانم، می بینم آرزو هایم را نبشته است.
فرمانده مسعود باری دیگر گفته بود ایران و خراسان بزرگ «افغانستان کنونی» هیچوقت از هم جدا نبوده و نیستند من به دوستم اُرُد حکیم گفتم کاش این فاصله ها بین مردم سرزمین ما نبود...
دشمنان زبان پارسی و فرهنگ ایرانشهری که چشم دیدن اتحاد پارسی‌زبانان را نداشتند، آرام ننشسته و با یک حمله بزدلانه شیر میدان رزم پنجشیر را از شیر میدان حکمت و فلسفه شیروان جدا کردند و چنان داغ جگر سوزی در دل چهارمین حکیم ایران‌زمین گذاشتند که فریاد زد و گفت «روزی که سینه احمدشاه مسعود دریده شد؛ اُرُد را سیلی از اشک با خود برد.»
روح مسعود شهید شاد و عمر اُرُد بزرگ دراز باد.

دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Tareq_saghari_1000
طارق ساغری (فعال اجتماعی، زاده شده در شهر هرات) در مقاله «دو دوست ایرانشهری»می نویسد :
[حکیم اُرُد بزرگ نه تنها در ایران بلکه در بین مقامات، دانشگاهیان و عموم تحصیل کرده های، کشورهای خراسان بزرگ «افغانستان کنونی»، تاجیکستان، پاکستان، ازبکستان و ترکمنستان هوادارن زیادی دارد.
حکیم اُرُد بزرگ از دوستان نزدیک شهید احمد شاه مسعود اسطوره مبارزات آزادیبخش خراسان بزرگ «افغانستان کنونی» بود. حکیم اُرُد بزرگ نخستین کسی بود که به شهید احمدشاه مسعود لقب شیر دره پنجشیر را داد که اکنون این لقب در بین جهانیان محبوبیت خاصی را داراست.
شهید فرمانده مسعود هم در مورد حکیم اُرُد بزرگ چنین گفت: من و اُرُد زاده یک سرزمین بزرگ هستیم و هنگامی که نبشته های اُرُد دانا را می خوانم، می بینم آرزو هایم را نبشته است.
فرمانده مسعود باری دیگر گفته بود ایران و خراسان بزرگ «افغانستان کنونی» هیچوقت از هم جدا نبوده و نیستند من به دوستم اُرُد حکیم گفتم کاش این فاصله ها بین مردم سرزمین ما نبود.
از سخنان سپه‌سالار آزادی شهید فرمانده مسعود چنین استنباط می شود که او نیز مانند حکیم اُرُد بزرگ به مرز های سیاسی که استعمار انگلیس در زمان چنبره‌اش بر هندوستان میان ایران و خراسان بزرگ «افغانستان کنونی» کشیده است باور نداشته و خواهان محو این مرز‌کشی‌های ساختگی بوده است.]
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
mahnaz Kaviani

mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 464

دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Empty
پستعنوان: رد: طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید :   دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Icon_minitimeالسبت يناير 17, 2015 11:46 am

کتاب "مکاتب فلسفی"
دوست - طارق ساغری (پژوهشگر و نویسنده مقاله دو دوست ایرانشهری) می گوید : Makateb_falsafi_200
"هادی کازرونی شامیری" نویسنده و مولف کتاب ارزشمند (مکاتب فلسفی) است. کتابی که بر روی جلد خود تصویری قدیمی از استاد فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی را دارد . این کتاب دارای 50 بخش است که از اتبات گرایی ، اخلاق گرایی اقتصادی و اصالت تجربه شروع و تا هرمنوتیک کلاسیک ، هرمنوتیک فلسفی ، هرمنوتیک نوین و هگلی های جوان ادامه می یابد و پایان بخش کتاب فهرست منابع آن است.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
» کسیکه عاشقشم ، می گوید که قصد ازدواج ندارم
» حکیم ارد بزرگ از درهای بسته می گوید
» حکیم ارد بزرگ از ارزش آزادی سخن می گوید
»  چرا هر کسی رو دوست دارم ترکم می کنه ؟
»  بهترین راه امتحان دوست چیست ؟