فصل فلسفه اُرُدیسم، ورود به عصری جدید از خردگرایی انسانی

نظری بر اندیشه های فیلسوف سرخپوش، حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

الرئيسيةمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» گیتی، آوای پیوسته دگرگونی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:42 pm من طرف arash soltani

» فلسفه اُرُدیسم، اندیشه ای صلح جو است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:37 pm من طرف arash soltani

» در یک جامعه سالم، مردم پیوسته برای هم فداکاری می کنند. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:34 pm من طرف arash soltani

» انسانیت که باشد، سوء استفاده از دیگران گم می شود. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:30 pm من طرف arash soltani

» خواست واپسین آدمی، شناور شدن در بسامدها و امواج گیتی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:28 pm من طرف arash soltani

» انتقاد از دیگران به معنای تحقیر آنها نیست. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:26 pm من طرف arash soltani

» دامن فلسفه و حکمت، از جادو و دروغ به دور است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:24 pm من طرف arash soltani

» سخن دلنشین فلاسفه، دل ها را آرام می کند. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:22 pm من طرف arash soltani

» سختگیری بر فلاسفه، جفا در حق نسلهای آینده است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:21 pm من طرف arash soltani

» فلسفه، بزرگداشت خردمندی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:18 pm من طرف arash soltani

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 104 و در تاريخ السبت ديسمبر 17, 2022 7:49 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Vote_rcapدخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Voting_barدخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Vote_lcap 
Maryam Semnani
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Vote_rcapدخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Voting_barدخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Vote_lcap 
منوچهر مفتاح
azadeh dadvar
arash soltani

دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند

2 مشترك
نويسندهپيام
Maryam Semnani

Maryam Semnani

تعداد پستها : 417
آدرس پستي : Tehran-Iran

دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Empty
پستعنوان: دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند   دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالإثنين سبتمبر 23, 2013 11:52 pm

درود
دخترم پرخاشگر است و بد دهان. براحتی به من و مادرش توهین میکند. شاید این رفتار او ریشه در رفتار ما داشته باشد که دارد . ولی هر چه ما تلاش میکنیم که نشان دهیم تغییر کرده ایم او بر خر خود سوار است. به ما اعتماد ندارد و فکر میکند که ما هم به او بی اعتمادیم. چگونه میتوانم یک رابطه عاطفی جدید توام با احترام با او آغاز کنم.
او 12 سال بیشتر ندارد و دردانه است.
پاسخ حکیم ارد بزرگ :
دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند I_logo_500

خیلی دیر به فکر تربیت درست فرزند افتاده اید!...
بردبار باشید ، رفتارها یک شبه تغییر  نمی کنند ...
با این وجود هنوز هم دیر نیست ، با دخترتان دوست باشید یک دوست خوب ، که لاجرم بیشتر زمانها نکات بارز و خوب او را می بیند و تشویقش می کند ، با احترام با دخترتان گفتگو کنید همان گونه که دوست دارید با شما رفتار کند . هیچگاه به او نگویید ما می خواهیم با تو دوست باشیم و تو باید با ما دوست باشی !، این گونه سخن گفتن هر نوجوانی را فراری می دهد . شما با رفتار خود زمینه دوستی و مهر را زیاد کنید . بمرور زمینه بی اعتمادی از بین می رود در برابر فرزند با همسرتان بگو مگو نکنید تا زمینه سوء استفاده او مهیا نشود .
نوشته اید دردانه است که این هم خوب نیست در مهر و دوستی زیاده روی نکنید چون در آن صورت ، فرزند خویش را نابود کرده اید مانند زمانی است که به پای گل بیش از حد آب داده اید .
مراقب دوستان او باشید چون وقتی به شما اعتماد نداشته باشد در فضای بیرون بدنبال همدل خواهد گشت و دوستان نادان می توانند برای فرزند شما خطر آفرین باشند .
پس بهترین راه ، دوستی در خانه و ایجاد انگیزه برای رشد استعدادهای او می باشد .
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
mahnaz Kaviani

mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 464

دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Empty
پستعنوان: رد: دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند   دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند Icon_minitimeالسبت يناير 17, 2015 12:02 pm

سخنان بزرگان ، کلیدهای پر ارزش زندگیست .  حکیم ارد بزرگ

سخن بزرگان ، اندیشه ما را ، پولادین می سازد .  حکیم ارد بزرگ

برده سخن دل مباش ، آدمهای خوشبخت ، ندای خرد و عقل را پیش از هر نوایی می شنوند .  حکیم ارد بزرگ

با واژگان و سخن خویش ، نوازشگر روح و روان دیگران باشیم ، نه شمشیری برای نابودی دل ها .  حکیم ارد بزرگ

آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست .  حکیم ارد بزرگ

از باورهای خویش سخن بگوییم ، باورهایی که به راستی آنها را دوست داریم .  حکیم ارد بزرگ

اگر دل گیتی را بگشاییم ، این سخن را خواهیم شنید : هر کنشی واکنشی را در پی دارد ، پس کردار ما ، چه خوب و چه زشت ، بی بازگشت نخواهد بود .  حکیم ارد بزرگ

سخن بدون پشتوانه ، گزاف گویی است .  حکیم ارد بزرگ

سخنان زیبا و دوست داشتنی بگوییم ، چرا که آنها ، نگاره و صورت ما ، در اندیشه دیگران خواهند شد .  حکیم ارد بزرگ

اندرز جوان باید کوتاه ، تازه و داستان وار باشد .  حکیم ارد بزرگ

فراموش نشدنی ترین آموخته ها ، آنهایی است ، که اندوهی فراوان برای بدست آوردنشان کشیده ایم . حکیم ارد بزرگ 

دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند 1419913874

پند و اندرزهای پیران ، آخرین تیرهای آن ها ، برای ادامه زندگی ، در دودمانهای آینده و پسین است .  حکیم ارد بزرگ

پند و اندرز نادرست ، موجب نفرت همیشگی دیگران ، از ما می شود .  حکیم ارد بزرگ

آن که پند و اندرز نمی پذیرد ، خیلی زود گرفتار می شود .  حکیم ارد بزرگ

آدمهای نادان ، بسیار زود در مورد دیگران ، داوری و قضاوت می کنند . حکیم ارد بزرگ

سخن مهر آمیز و دلگرم کننده ، می تواند از فانوس کوچک ، ستاره بسازد .  حکیم ارد بزرگ

واژه ها سرشار از آموزه هاست ، ارزش آنها همپای زندگی است .  حکیم ارد بزرگ  

همواره نگاهمان بر روشنایی باشد و راستی ، اینگونه راههای آینده ، روشن است و هموار .  حکیم ارد بزرگ

بینشی که همه چیز را خوب و یا بد می پندارد ، درست نیست . باید ترازوی خرد و اندیشه را ، همواره در زندگی به کار گرفت .  حکیم ارد بزرگ

کسی که خود را دوست ندارد ، به سادگی به جایگاه و حریم دیگران نیز ، یورش می برد . حکیم ارد بزرگ

نابکارترین آدم ها ، برای رشد خود ، به جایگاه دیگران می تازند .  حکیم ارد بزرگ
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

دخترم پرخاشگر است و براحتی توهین میکند
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1