فصل فلسفه اُرُدیسم، ورود به عصری جدید از خردگرایی انسانی

نظری بر اندیشه های فیلسوف سرخپوش، حکیم اُرُد بزرگ خراسانی

الرئيسيةمكتبة الصورأحدث الصورجستجوثبت نامورود

http://i.yapx.ru/KWnnJ.jpg

Subscribe to by Email
المواضيع الأخيرة
» گیتی، آوای پیوسته دگرگونی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:42 pm من طرف arash soltani

» فلسفه اُرُدیسم، اندیشه ای صلح جو است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:37 pm من طرف arash soltani

» در یک جامعه سالم، مردم پیوسته برای هم فداکاری می کنند. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:34 pm من طرف arash soltani

» انسانیت که باشد، سوء استفاده از دیگران گم می شود. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:30 pm من طرف arash soltani

» خواست واپسین آدمی، شناور شدن در بسامدها و امواج گیتی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:28 pm من طرف arash soltani

» انتقاد از دیگران به معنای تحقیر آنها نیست. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:26 pm من طرف arash soltani

» دامن فلسفه و حکمت، از جادو و دروغ به دور است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:24 pm من طرف arash soltani

» سخن دلنشین فلاسفه، دل ها را آرام می کند. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:22 pm من طرف arash soltani

» سختگیری بر فلاسفه، جفا در حق نسلهای آینده است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:21 pm من طرف arash soltani

» فلسفه، بزرگداشت خردمندی است. فیلسوف اُرُد بزرگ
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالخميس أغسطس 18, 2022 7:18 pm من طرف arash soltani

كساني كه Online هستند
در مجموع 2 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 2 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 104 و در تاريخ السبت ديسمبر 17, 2022 7:49 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Vote_rcapچیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Voting_barچیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Vote_lcap 
Maryam Semnani
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Vote_rcapچیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Voting_barچیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Vote_lcap 
منوچهر مفتاح
azadeh dadvar
arash soltani

آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟

نويسندهپيام
mahnaz Kaviani

mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 464

چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Empty
پستعنوان: آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟   چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالإثنين أكتوبر 21, 2013 7:18 am

با عرض سلام و ادب ،نظر جنابعالی در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ چند نفر از آزاد اندیشان را نام ببرید؟

پاسخ حکیم ارد بزرگ :
چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ HAKIM%20OROD%20BOZORG%20500%202
- آزادی یعنی : داشتن حق انتخاب راه و روش زندگی و بیان آزادانه آن و همچنین حق آفرینش اندیشه ایی نو را داشتن .
- بهتر است آزاداندیشان را خود بیابید ...
کتاب سرخ - فرگرد سوم -  آزادی

1. آزادی باجی به مردم نیست ، چرا که حق و داشته آنهاست . حکیم ارد بزرگ

2. کسی که آزادی می جوید ، زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد .  حکیم ارد بزرگ

3. آزادی ، نامی برای زینت کاخ دیوان سالاران نیست ، آزادی کوچکترین داشته مردم است ، که اگر نباشد هیچ دودمانی برجای نخواهد ماند .  حکیم ارد بزرگ

4. همیاری مردم ، مهمترین گزینه برای ساختن یک فرمانروایی نیرومند است و مردم هنگامی همراه می شوند که به راستی آزاد و شاد باشند . حکیم ارد بزرگ

5. آزادی بدون داشتن رسانه های آزاد ، شوخی خنده آور است .  حکیم ارد بزرگ

6. برای داوری ، باید آزاده بود . حکیم ارد بزرگ

7. آزادی همگان را پاس بداریم . حکیم ارد بزرگ

8. آزادی ، بدون از خودگذشتگی ، ناکارا و ناتوان است . حکیم ارد بزرگ

9. آزادی ، بر فرش سرخ خون ، نمی نشیند .  حکیم ارد بزرگ

10. درخت آزادی ، با خونریزی و کشتار پا نمی گیرد ، هیچ آدمکشی ، آزادیخواه نیست . حکیم ارد بزرگ

11. بسیاری از خودکامگان هم می گویند ، آزادیخواهیم . حکیم ارد بزرگ

12. به نام آزادی ، نمی توان کسی را کشت . حکیم ارد بزرگ

13. مهر و دوستی ، در سرزمین آزادیخواهان ، پاینده است . حکیم ارد بزرگ

14. همه مردم یک سرزمین ، باید پیشوای آزادی و آزادیخواهی باشند . حکیم ارد بزرگ

15. آزادی را نمی توان ، با برچسب های ناروا ، پیش از زاده شدن ، سربرید . حکیم ارد بزرگ

16. واژه آزادی را ، با پسوند و پیشوند ، ناکارا و نابود نکنیم . حکیم ارد بزرگ

17. تنها آدم های کوچک ، دشمنان اندیشه خود را نیست و نابود می کنند ، آنها از یاد برده اند که آزادی ، همگانی است و آن را باید پاس داشت . حکیم ارد بزرگ

18. مرگ هم ، پایانی برای پرنده در بند نیست . حکیم ارد بزرگ

19. زندگی ، بدون آزادی ، شرم آور است .  حکیم ارد بزرگ
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
mahnaz Kaviani

mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 464

چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Empty
پستعنوان: رد: آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟   چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Icon_minitimeالجمعة يناير 16, 2015 1:44 pm

سیاستمدار نیکخو ، سرایشگر آزادی و آزادیخواهی است . حکیم ارد بزرگ

انتخابات درست و سازنده ، نخستین داروی دردهای یک سرزمین است  . حکیم ارد بزرگ

در کشوری که احزاب و گروههای سیاسی مردمی وجود ندارند ، انتخابات هر بار ، بیشتر از پیش ، به پلشتی می گراید . حکیم ارد بزرگ

چیست؟ - آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟ Hakimorodbozorg_506%20%2840%29

سیاستمدار باهوش ، بیش از همه ، به دنبال شناخت و درک افکار عمومی است . حکیم ارد بزرگ

مردم باید به دنبال برنامه های پیشنهادی احزاب سیاسی باشند ، نه سابقه مدیریتی ، مدرک تحصیلی و چشم و ابروی نامزد انتخابات . حکیم ارد بزرگ

کوچک کنندگان انتخابات ، با ریشه آن دشمن هستند . حکیم ارد بزرگ

آدمیانی که انتخابات نیک را بی ارزش می انگارند و آنانی که دانسته بازیگر انتخابات نادرست می شوند ، هر دو به یک اندازه به سرزمین خویش پشت کرده اند . حکیم ارد بزرگ

سیاستمداران ، بیشتر زمان ها ، پاسخگوی پرسش هایی هستند که دوست دارند . حکیم ارد بزرگ
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

آزادی - نظرتان در خصوص آزادی و آزاد اندیشی چیست؟
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-
»  نظر شما در خصوص سید محمد خاتمی چیست ؟
»  دموکراسی بدون داشتن رسانه های آزاد بی معناست. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
»  خانواده ام به من ، آزادی نمی دهند
»  انتخابات آزاد، تنها راهکار ادامه ماندگاری یک دودمان سیاسی است. فیلسوف حکیم اُرُد بزرگ خراسانی
» حکیم ارد بزرگ از ارزش آزادی سخن می گوید