http://s5.picofile.com/file/8128904900/RED_BOOK.jpg

سوال از حکیم ارد بزرگ

فلسفه و پگاه دوباره آن

فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی و نگاه او به خردمندی و دانشوری - Orod the Great

الرئيسيةالبوابةاليوميةمكتبة الصورجستجوثبت نامورود

ارتباط با ما

http://s5.picofile.com/file/8128679534/red_book.jpg

المواضيع الأخيرة
» سوال از حکیم ارد بزرگ
الأربعاء أكتوبر 03, 2018 10:30 am من طرف منوچهر مفتاح

» درباره شکار بی رحمانه پرندگان مهاجر در فریدونکنار
الخميس نوفمبر 16, 2017 10:59 pm من طرف mahnaz Kaviani

» تازه ترین سخنان فیلسوف حکیم ارد بزرگ خراسانی
الثلاثاء مايو 31, 2016 8:22 pm من طرف mahnaz Kaviani

» حکیم ارد بزرگ از ارزش آزادی سخن می گوید
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 11:16 pm من طرف منوچهر مفتاح

» بزرگترین خواست همگانی چیست ؟ و پاسخ حکیم ارد بزرگ
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:53 pm من طرف منوچهر مفتاح

» دیدگاه حکیم ارد بزرگ درباره رخدادهای زندگی
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:48 pm من طرف منوچهر مفتاح

» حکیم ارد بزرگ از درهای بسته می گوید
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:40 pm من طرف منوچهر مفتاح

» آیا تاراج بهانه ایی برای تاراجی دیگر است ؟
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:34 pm من طرف منوچهر مفتاح

» خصوصیت بزرگان
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:24 pm من طرف منوچهر مفتاح

» عشق چگونه ارزش می یابد ؟
الثلاثاء نوفمبر 24, 2015 10:13 pm من طرف منوچهر مفتاح

كساني كه Online هستند
در مجموع 1 كاربر Online ميباشد :: 0 كاربر ثبت نام شده، 0 كاربر مخفي و 1 مهمان

هيچ كدام

بيشترين آمار حضور كاربران در سايت برابر 41 و در تاريخ الأربعاء أكتوبر 05, 2016 9:26 pm بوده است.
أفضل 10 أعضاء في هذا المنتدى
mahnaz Kaviani

Maryam Semnani

azadeh dadvar

منوچهر مفتاح

شاطر | 

سوال از حکیم ارد بزرگ

نويسندهپيام
mahnaz Kaviani

تعداد پستها : 449

پستعنوان: سوال از حکیم ارد بزرگ   الإثنين أغسطس 18, 2014 4:02 pm

جزیره مهربانی کجاست ؟

آنجا جایی است که در زیر چرخ دنده غول پیکر و هولناک مناسبات چندین هزار ساله آدمیان ، خرد و نابود نشویم . در جزیره مهربانی، آزادی همچون آسمان گسترده است . مهر و شادی زنده و جاری است و آبادی و سازندگی در هر کوی و برزن هویدا است .
باید بسوی جزیره مهربانی کوچ کرد. حکیم ارد بزرگ

بزرگ زادگی ، تنها از آن کسانی است که انسانیت دارند. حکیم ارد بزرگ

یادآوری رفتارهای نیک و انسانیت ، همچون بوییدن گل های خوشبو، دل انگیز و فرح بخش است. حکیم ارد بزرگ

انسانیت به ما می گوید ، ارزش دیگران را پاس بداریم. حکیم ارد بزرگ

انسانیت که باشد ، سوء استفاده از دیگران گم می شود. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ، صدقه ما به دیگران نیست، انسانیت نشان دهنده ارزش گوهر وجود ماست. حکیم ارد بزرگ

انسانیت ستودنیست ، از منش مهربان درون خویش، آزرده مباش. حکیم ارد بزرگ

mahnaz Kaviani

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الجمعة يناير 16, 2015 11:50 am

آدمیان خونریز ، از همه ترسوتر هستند . حکیم ارد بزرگ

نزدیک شدن به آدمهای بی خرد ، تاوانی دهشتناک دارد . حکیم ارد بزرگ

سازش بر روی داشته های به یغما رفته ما ، به نام آشتی جویی و دوستی ، از نادانی است . حکیم ارد بزرگ

بزرگترین فر و داشته قهرمانان و بی باکان روزگار ، دلهایی است که به آنها امید بسته اند .  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

بزرگترین کارخانه نابودی توانمندی ها ، آیین آموزشی نادرست است.  حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

بسیاری از رویدادهای تلخ زندگی ، پیک خوشبختی هستند . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

چه بسیار آدمیان نادانی که مهربانی شایستگان را ، بر نمی تابند . حکیم ارد بزرگ

ره آورد گفتگو با نادان ، دو چیز است : نخست ، از دست دادن بخشی از زندگی ، و دیگری ، گرفتار شدن در گمان پوچ و بی ارزش . حکیم ارد بزرگ

نادانی ، خودخواهی به بار می آورد . حکیم ارد بزرگ 

پند و اندرز نادرست ، موجب نفرت همیشگی دیگران ، از ما می شود .  حکیم ارد بزرگ

آن که پند و اندرز نمی پذیرد ، خیلی زود گرفتار می شود .  حکیم ارد بزرگ

mahnaz Kaviani

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الجمعة يناير 16, 2015 11:53 am

آدمهای نادان ، بسیار زود در مورد دیگران ، داوری و قضاوت می کنند . حکیم ارد بزرگ

ساز نی را باید شکست ... که نوای غمناک آن ، روان آدم تندرست را هم بیمار می سازد . حکیم ارد بزرگ

اُرُد شادی را در بی بندوباری نمی بیند ، شادی آرزوی پاک آدمیان است ، همه باید شادی را به یکدیگر هدیه دهند ، شادی ، برآیند مهر و  دوستی است ، همانند بزم نوروز که خجسته ترین جشن هاست . حکیم ارد بزرگ

جشن های پیاپی میهنی ، دوستی و مهر را در بین مردم زیاد می کند . حکیم ارد بزرگ

جشن های بزرگ ، انگیزه افزایش باروری و پویایی آدمیان می شود . حکیم ارد بزرگ

نادان همیشه از آز و فزون خواهی خویش ، خسته است . حکیم ارد بزرگ

شمشیر نادان هایی که در برابر خردمندان می ایستند ، خودسری است و خودستایی . حکیم ارد بزرگ

برای گرامیداشت یاد رفتگان ، گیاهی بکاریم ، شیرینی ببخشاییم ، با اشک و سوگواری ، راه به جایی نمی بریم . حکیم ارد بزرگ

با ولخرجی تنها مال نمی رود ، زمان ارزشش فراتر است و آن هم نابود می شود . حکیم اردبزرگ

باور داشتن به پیروزی ، بسیار با ارزشتر از خود پیروزیست. حکیم اردبزرگ  

برای پویایی و پیشرفت ، گام نخست ، از پشت درهای بسته برداشته می شود. [url=t321-topic]حکیم ارد بزرگ[/url]
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي
منوچهر مفتاح
Admin

تعداد پستها : 40

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الخميس أكتوبر 29, 2015 8:20 am

باید سئوال های مردم از پدر فلسفه نوین و پاسخ های حکیم ارد بزرگ را به شکل کتابی به چاپ رساند cheers

http://www.namasha.com/v/O2Kbz4bu/
خواندن مشخصات فردي http://hekmat.7olm.org
انوشه افتخاری
مهمان

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الخميس أكتوبر 29, 2015 2:36 pm

پاسخ های فیلسوف بزرگ به مردم دلسوزانه و پدرانه بود . از اینکه پدر فلسفه جدید یک ایرانی است به عنوان یه ایرانی به خودم افتخار می کنم . از شما مدیران این انجمن وزین نیز تشکر ویژه می نمایم
سینا بینا
مهمان

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الخميس أكتوبر 29, 2015 10:41 pm

من جامعه شناسم اما کما بیش فلسفه هم یکی از دلمشغولی های همیشگی اینجانب بوده است . نمی توان انکار کرد که بین جامعه شناسی و فلسفه تضادهای ریشه ایی و پایه وجود دارد اما از طرفی فلاسفه بزرگی همانند حکیم ارد بزرگ هم هستند که سخنانشان رنگ و بوی یک جامعه شناس بزرگ را دارد . آنچه در جامعه شناسی بسیار بر آن تاکید شده روش تحقیقی و آماری در برخورد با موضوعات مختلف اجتماعی و حتی علایق فردی است اما در فلسفه کلی گویی و عدم پرداختن به جزئیات سبب دوری از حقیقت می گردد.
با این حال وقتی نظرات فیلسوفی نظیر حکیم ارد بزرگ را می خوانم بخصوص پیرامون بحث ارزش آزادی و همچنین گروه های مردم نهاد و لزوم وجود رسانه های پیشرو و آزاد و ... می بینم سخنانشان از هر جامعه شناشی به حقایق نزدیکتر است . به نظرم اندیشه های حکیم ارد بزرگ ((پدر فلسفه نوین)) فصل مشترک فلسفه و جامعه شناسی در حال حاضر می باشد از این رو چه خوب است اندیشه های ایشان در مجامع آکادمیک علوم انسانی بازخوانی ، شکافته و مورد تجزیه و تحلیل لازم برای نزدیکی هر چه بیشتر دو حوزه فلسفه و جامعه شناسی قرار گیرد .
وحید شیدفر
مهمان

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الجمعة أكتوبر 30, 2015 10:11 am

مرحوم صمد بهرنگی در ابتدای کتاب «24 ساعت در خواب و بیداری» می نویسد :«خواننده عزیز، قصه ی ((خواب و بیداری)) را بخاطر این ننوشته ام که برای تو سرمشقی باشد. قصدم این است که بچه های هموطن خود را بهتر بشناسی و فکر کنی که چاره ی درد آنها چیست ؟»

اینجانب هم همین را می گویم حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ یک مکتب آرمانی را نشان نمی دهد بلکه او می گوید با مهربانی و دوستی و احترام گذاشتن به آزادی و حقوق یکدیگر به سوی بهتر زندگی کردن پیش رویم برخی ها به حکیم تهمت و برچسب نژاد پرستی می زنند
حال آنکه حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ می گوید : «خوار نمودن هر آیین و نژادی ، به کوچک شدن خود ما خواهد انجامید.» و در بخشی دیگر از کتاب سرخ به روشنی می گوید :«میهن ، از آن همه مردم یک کشور است ، با هر رنگ، نژاد و زبانی... »
 برخی از دشمنان حکیم می گویند : ایشان یک متحجر است فقط به دنبال ایران باستان می باشد و اصلا به فکر حال و آینده نیست !
حال آنکه حکیم ارد بزرگ در کتاب سرخ می گوید : «برج و باروهای کهن به ما می گویند: از ما زیباتر و سترگ تر بسازید، نه آنکه در برابر ما زانو زده و ایران را از رشد و پیشرفت بازدارید.» و باز می فرمایند: «ایران ما تاریخی کهن و دیرینه دارد. در بخش هایی از خراسان، مازندران، سیستان و بلوچستان، همدان، کردستان و خوزستان و ... با تمدن هایی باشکوه و با پیشینه ایی بیش از 7 هزار سال روبرو هستیم، شوربختانه برخی می خواهند با کپی برداری از داده های غرب، تاریخ چند هزار ساله ایران را به هخامنشیان و ساسانیان خلاصه کنند، که این باور من نیست. خانه کودکی که ارد در آن بزرگ شد در درون بخشی از ارگ باستانی شهر شیروان بود. در کنار تپه فرمانروایی 12 هزار ساله آن، یک پیکره کهن، با معماری پیچیده و بسیار زیبا، حال چگونه بپذیرم که ما تنها 2500 سال پیشینه باستانی و تمدن داریم؟ باید دودمان امروز، نگاهی فراتر از این به تاریخ ایران داشته باشد، مرده پرستی را رها نموده و در پی آفرینش افتخارات تازه برای این سرزمین باشد.»نگاه فاخر حکیم ارد بزرگ فیلسوف جهانی کشورمان به آینده هم بسیار ممتاز و قابل ستایش است ایشان می گوید: «ایران یک کشور "مادر فرهنگ" است. ایران و 20 کشور دو سوی آن، بافتی مشترک در حوزه فرهنگ و پیشینه کهن دارند، این بافت همگون را "قاره کهن" می نامم. قاره کهن شامل سرزمین های: ایران، قزاقستان، تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، افغانستان، شمال غربی هندوستان (سرزمین کشمیر)، پاکستان، عراق، ترکیه، سوریه، لبنان، قبرس، جنوبی ترین بخش روسیه در میانه استراخان در شمال دریای خزر تا جنوب اکراین، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان و بحرین می باشد. لازم به یادآوری است که در جهان امروز، قاره آسیا وابسته به مادر فرهنگی چین و اروپا از آن مادر فرهنگ یونان می باشد، مادر فرهنگی قاره کهن نیز کشور ایران است. قاره کهن با همگرایی هر چه بیشتر، می تواند با توسعه همکاریهای اقتصادی، نظامی و امنیتی و... توانمندترین قاره جهان باشد.»

با توصیف اندکی که شد به این حقیقت پی می بریم که دشمنان نگین بی رقیب فلسفه کشورمان «حکیم ارد بزرگ» تنها بدنبال نابودی شخصیت و شان ایشان، آنهم با دروغ و تهمت هستند . غافل از اینکه رابطه نابغه عرصه فلسفه با مردم از جنس مهر و آگاهی است و این مهم با دروغ و تهمت نابود شدنی نیست .
منوچهر مفتاح
Admin

تعداد پستها : 40

پستعنوان: رد: سوال از حکیم ارد بزرگ   الأربعاء أكتوبر 03, 2018 10:30 am

کتاب سرخ ، پنجره ای است رو به سوی «آزادی و انسانیت» . حکیم ارد بزرگ

به یاد بیاوریم که انسانیم و انسانیت ، مهمترین چیزی است که از ما انتظار می رود. حکیم ارد بزرگ

آگاهی و شعور، در میزان انسانیت ما دیده می شود. حکیم ارد بزرگ

خواندن مشخصات فردي http://hekmat.7olm.org

سوال از حکیم ارد بزرگ
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1